gallery/укр
gallery/photo5395327270467513354 (1)
gallery/west shores school of business logo (21)

Введення в тонкошарову хроматографію

exlab@man.gov.ua

(093) 166 31 22

Хроматографічні методи широко використовують в різних галузях аналітичної, органічної та неорганічної хімії: розділення сумішей на окремі складові (солі, біологічно активні сполуки), концентрування сполук з дуже розведених розчинів (мікроелементи морської води, ґрунтів), очищення біологічно активних сполук (вітаміни, антибіотики), виявлення та кількісне визначення сполук в біологічних середовищах, що широко застосовується в спорті, медичному аналізі, судово-медичній експертизі, харчовій промисловості. Важливою особливістю хроматографії є те, що хімічні сполуки при її застосуванні залишаються хімічно незмінними. Тому вона є невід'ємною частиною багатьох біохімічних досліджень.

Оволодіння цим методом є необхідним для сучасного дослідника і винахідника, який не уявляє власного життя без розуміння природи і властивостей сполук та особливостей хімічних реакцій, що його оточують. 
Якщо ви зацікавились цим напрямом, ми запропонуємо вам детально ознайомитись з  способами розділення хімічних сполук, в тому числі методами хроматографічного аналізу, та оволодіти способами їх практичного застосування при аналізі барвників, розділенні та ідентифікації неорганічних катіонів і аніонів та пігментів рослинного походження.

Тривалість: 8 акад. год

 

gallery/2

Назва роботи

Практична робота №1:  Аналіз барвників методом хроматографії у тонкому шарі.

Практична робота №2:   Розділення та ідентифікація неорганічних катіонів методом тонкошарової хроматографії.

Практична робота №3:  Розділення та ідентифікація неорганічних аніонів методом радіальної паперової хроматографії.

Практична робота №4:  Застосування тонкошарової хроматографії для дослідження ліпофільних пігментів рослин.