gallery/west shores school of business logo (21)
gallery/укр

Основи колоїдної хімії

Колоїди та колоїдні системи є невід’ємною частиною нашого життя. Більшість сполук, що нас оточують, є колоїдними системами (розчинами). Їжа, повітря та вода, без яких ми не можемо існувати, одяг, який ми носимо кожен день, вироби з деревини, якими ми користуємося, оселі, в яких ми живемо, газети і книги, які ми читаємо, комп’ютери та інші електронні пристрої, без яких більшість з нас не уявляє власного життя, переважно складаються з колоїдних систем різного типу. Колоїдні системи знаходяться також у нашому організмі – в клітинах, крові та інших біологічних рідинах. Тому і всі процеси, що підтримують життєдіяльність людини та інших живих організмів, а також мають місце навколо нас, відбуваються в колоїдних системах. 
Зацікавлені в цьому курсі ознайомляться з класифікацією колоїдних розчинів, особливостями їх утворення та існування. Ви отримаєте можливість власноруч синтезувати різні типи колоїдних розчинів, детально ознайомитися та вивчити їхні властивості: заряд частинок, оптичні властивості, способи стабілізації та коагуляції (руйнування) колоїдів, дослідити їхні молекулярно-кінетичні властивості. 

Тривалість: 8 акад. год
 

gallery/1

Назва роботи

Практична робота №1: Отримання колоїдних розчинів.

Практична робота №2:  Вивчення властивостей колоїдних систем (визначення заряду частинок золю, коагуляція і стабілізація колоїдних частинок, оптичні властивості золів, молекулярно-кінетичні властивості).