Навчальний курс “Робототехніка” присвячений мікрокомп’ютерам – напрямку, який бурхливо розвивається. Саме на Raspberry Pi (RPi) ми будемо вчитися будувати системи для збору, аналізу та передавання інформації, в тому числі, потокового відео.

Як налаштувати цей «мозок», як навчити його розуміти нас, отримати доступ до нього з мережі, захистити канал передачі даних, як скористатися потужністю RPi для аналізу безпеки мереж, виявлення вторгнення, зробити його інструментом пентестера? Ці та багато інших цікавих та корисних питань будуть розглянуті в експериментах курсу з інформаційних та комунікаційних технологій.

RPi є чудовим “мозком” для різноманітних роботів. Під час занять будуть досліджені питання керування двигунами, передачі потокового відео з “очей” робота, використання ультразвукових датчиків для розпізнавання перешкод. З Raspberry Pi не важко навчити робота “говорити” і навіть реагувати на ваші голосові команди. Впевнені, що отримані базові знання з робототехніки викликають не лише здивування, а й стануть захопленням на все подальше життя.

Тривалість: 24 акад. год

gallery/ллл

Назва роботи

Практична робота №1: Початкові налаштування

Практична робота №2: Основи Linux для RPi

Практична робота №3: Програмування на Python

Практична робота №4: Програмування «моторів»

Практична робота №5: Налаштування «зору» робота

Практична робота №6: Дистанційне керування роботом

Практична робота №7: Додаємо роботу «вуха робота»

Практична робота №8: Вчимо робота «говорити»